Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co slýchávají naše děti

8. 8. 2010

 

Co slýchávají naše děti:

Nelítej, pohni se, pomalu, pospěš si, nesahej, dávej pozor, dojez to, vyčisti si zuby ,neumaž se, zmazal ses, buď zticha, co jsem ti tíkal, omluv se, pozdrav, pojď jsem, nemotej se  pořád kolem mne, jdi se hrát, neruš, neběhej, ať se ti nic nestane, že spadneš, tvoje smůlu, nedáváš nikdy pozor, to nezvládneš, jsi moc malý, to udělám já, na tohle jsi už moc velký, jdi spát, vstávej, uděláš to později, mám moc práce, hraj si sám, přikryj se, nechoď na sluníčko, buď  na sluníčku ,nemluv s plnou pusou.

Co by naše děti rády slyšely:

Mám tě rád, mám tě ráda, jsi krásný, jsem šťastná, že tě mám rád, pojď si povídat o tobě, najdeme si společně trochu času, jak ti je, jsi smutný, máš strach, proč se ti nechce, jsi roztomilý, jsi jemný, jsi něžný, vyprávěj mi, co jsi vyzkoušel, jsi šťastný, moc se mi líbí, když se směješ, můžeš plakat, jestli chceš, jsi nespokojený, co tě trápí, co tě rozzlobilo, můžeš vzít všechno, co chceš, věřím ti, jsi zamilovaný, co si o tom myslíš, je skvělé být s tebou, mám chuť si s tebou povídat, mám chuť tě poslouchat, kdy se cítíš velmi nešťastný, líbíš se mi takový, jaký jsi, je krásné, když jsme spolu, řekni mi, jestli se mýlím.

 

 

Kolem tebe je spousta dospělých lidí ,kteří ještě čekají na slova, která chtěli slyšet jako malé děti. Ženy si povídaly před obchodem a svých mužích .Jedna z nich mechanicky kroutila uchem tašky a  nakonec řekla: Vím, že můj manžel umí být něžný a srdečný. Ke psovi se tak chová.